Frezowanie kominów

Frezowanie kominów techinką diamentową (powiększanie przekroju komina)

Jednym z głównych elementów naszej oferty jest frezowanie kominów techniką diamentową. Jest to skuteczny sposób na powiększenie przekroju komina, który nie narusza jego konstrukcji i umożliwia usunięcie z przewodu wystających drutów zbrojeniowych czy elementów żelbetonowych. Dzięki tej metodzie możliwe jest znaczne poprawienie jakości przepływu spalin, bez konieczności rozbiórki całej konstrukcji. Frezowanie kominów najnowszą techniką diamentową Dotyczy przede wszystkim konstrukcji z cegły lub betonu.

Jeśli do jej wykonania zostały wykorzystane inne materiały, konieczna jest szczegółowa analiza specjalisty. Z metody tej korzysta się w momencie gdy: konstrukcja nie posiada wystarczającej średnicy do montażu systemowych przewodów (wkłady kominowe), w przewodzie zalega gruba warstwa sadzy szklistej, ciąg w przewodzie jest nieefektywny, istnieją przewężenia wewnątrzkanałowe.

Opisywana technika to profesjonalny sposób na powiększenie przekroju komina bez stosowania wody, który nie narusza jego konstrukcji, a jednocześnie umożliwia usunięcie z przewodu wystającego żelbetonu czy drutów zbrojeniowych. Dużą zaleta tej metody, porównując ją do metody łańcuchowej jest to, że nie powoduje ona nadmiernych drgań w wyniku czego nie pękają ściany wewnątrz pomieszczeń. Dzięki odpowiednim zabezpieczeniom wykonanym przed rozpoczęciem prac możliwe jest skuteczne uniknięcie zapylenia i zadymienia mieszkania. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszego sprzętu możliwe jest poszerzenie konstrukcji nawet o 1/3, a co za tym idzie wyraźne poprawienie wydajności przepływu spalin. Nie ma również problemów jeśli chodzi o poszerzanie konstrukcji z załamaniami. Skontaktuj się z nami, a my przyjedziemy i wycenimy koszt wkładu kominowego bądź wentylacyjnego. Montaż i frezowanie wykonujemy na terenie całego kraju. Przy większych zamówieniach lub preferencyjnych metodach płatności istnieje możliwość negocjacji cen.